Оман повідомив європейських чиновників про те, що вони не можуть повернутися до попередніх умов в Ормузькій протоці, і можуть ввести збори для суден, які проходять через цей водний шлях. Оман готовий дотримуватися міжнародного морського права, але може встановити плату за послуги, такі як ліквідація забруднень або навігаційна допомога. Неясно, чи всі збори будуть обов’язковими. Оман вивчає системи, які використовуються на інших морських маршрутах, наприклад, в Малакській протоці. США, Європа та арабські країни по Перській затоці хвилюються, що Оман і Іран можуть разом ввести систему плати за пропуск через Ормузьку протоку. Президент Франції Макрон зустрінеться з лідером Оману, щоб обговорити питання безпеки морських маршрутів, зокрема вільного проходу через Ормузьку протоку.