У новому дослідженні вчені встановили, що штучний підсолоджувач сукралоза може мати негативний вплив на здоров’я людини. Під час експерименту з 75 дорослими було виявлено, що споживання напою з сукралозою призвело до збільшеного припливу крові до гіпоталамуса, частини мозку, що відповідає за контроль апетиту та потягу до їжі. На відміну від цього, споживання напою зі столовим цукром призвело до втамування голоду через збільшення рівня глюкози та зменшення притоку крові до гіпоталамуса.
Дослідження підтвердило, що некалорійні підсолоджувачі, такі як сукралоза, можуть не бути корисними для зменшення ваги або контролю над апетитом у довгостроковій перспективі. Вчені вважають, що це пов’язано з тим, що сукралоза, яка майже в 600 разів солодша за цукор, не містить калорій та не викликає необхідних для організму реакцій на спожиту їжу. Це може призвести до змін у способі, яким гіпоталамус спілкується з іншими частинами мозку. Дослідження також показало, що відмінності в реакції на сукралозу були більш вираженими у людей з ожирінням.
Дослідники планують провести подальші дослідження, щоб визначити, як саме сукралоза впливає на мозок дітей та підлітків. Результати дослідження були опубліковані в журналі Nature Metabolism.